trende

Unlashing

Unlashing

Lashing işleminin kelime kökeni itibari ile sevk olunacak kargonun bağlanması yani sabitlenmesi olduğunu daha önce açıklamıştık. Unlashing ise daha önce başka bir noktada bağlanan yani taşıyıcı kap ( TIR, gemi, konteyner, vagon veya uçak ) üzerine sabitlenen kargonun varış limanında yada varış noktasında çözülmesi yani daha önce yapılan lashing işleminin sökülmesi işlemidir. Daha yalın olarak açıklamak gerekir ise tahliyeye ön hazırlık demek akıllarda daha kalıcı yer edecektir.
Çünkü, lashing sökülmeden yükün tahliye edilmesi mümkün değildir ve söküm işlemi gene uzman kişiler ve ekipler tarafından yapılmalıdır. Unlashing işleminde sıralama çok büyük önem teşkil etmektedir, yüklenen malzemenin denge noktalarına göre belirli bir plan içerisinde operasyon gerçekleştirilmelidir. Aksi halde G sapması olacağından gemide ki unlashing işlemleri balans değişikliklerine neden olacağından telafisi olmayan maddi zararlara neden olabilecektir. Gene aynı şekilde konteyner unlashing işlemleri de planlanmadan yapılır ise yük dengesinin bozulması ile beraber kargonun zarar görmesine neden olacaktır.

Unlashing Hizmetimizin Özellikleri
  • Alanında uzman saha personeli.
  • Hurda alım hizmeti.
  • Anlık fotoğraflar ile sahadan bilgilendirme.
  • Tahliye sörveyi ( Unloading Survey )

Gemilerde unlashing işlemi yapılabilmesi için öncelikle stoper demirlerin unwelding ( kaynak sökme-kesme ) işleminin yapılması ve ihracat noktasında yapılan kaynakların kesilmesi gerekmektedir. Gene kaynak sökme işleminin uzman kişiler tarafından sağlanılması gerektiği burada da önümüze çıkmaktadır aksi halde gemi ambar saclarına zarar verilmesi veyahut ambar sacının altındaki yakıt veya su tanklarına patlatılması muhtemeldir. Stoperleri kesilen ve unlashingi yapılan kargo tahliye için hazırdır ve gemi ambarından tahliye edilir ancak burada işlem bitmemekte olup, Kaynak sökme ( unwelding ) işleminden sonra ise kaynak kalıntısı temizleme ( crushing )işlemi yapılarak kalan kaynak kalıntılarınında ambar sacından temizlenmesi gerekmektedir.
Firmamız ülkemiz sınırları içerisinde tüm limanlarda unlashing, unwelding ve crush hizmetini uzman ekipleri ile sağlamaktadır. İlaveten konteynerler ile gelen yükleriniz içinde kayış kesme, çelik halat açma ve blok takoz ayırma işlemlerini de sağlamaktadır.

Foto Galeri

Unwelding işleminde ; Oksijen ile kesilen kaynaklar, spiral taşlama makineleri ile temizlenmekte ve prüzsüz olarak gemite teslim edilmektedir. Temizleme ( crushing ) işleminde spiral makineler kullanıldığı için kaynak kopartma sonrasıda temizleme vakit alabilecek bir işlemdir. Bu nedenle de gemi operasyonlarının doğru planlanması kalkış işlemleri için elzemdir. Temizleme sonrasında müşterimizin istek ve arzularına göre astar boyama işlemi de yapılabilmektedir.

Sıkça Sorulanlar
Hangi tip gemilere hizmet verilmektedir ?

Break bulk kargo ve proje kargo taşıması yapan gemilerin ambar içinde ve ambar üstünde hizmet sunulmaktadır.

Unwelding ( Kaynak Kesme ) izine tabii midir ?

Kaynak işleminde olduğu gibi unwelding ( kaynak kesme ) işlemi de izine tabiidir ve acentanızın liman başkanlığından sıcak işlem izin belgesi alması gerekmektedir.

Temizleme işlemi nasıl yapılmaktadır ?

Kaynağı kopartılan stoperlerden kalan parçalar sprial taşlama makineleri ile temizlenmektedir. Genellikle 230’luk taşlar ile ilerlemekteyiz ve gemi operasyonunu aksatmayacak hızımız mevcuttur.

Unlashing hizmetine dair birkaç sıkça sorulan soruya cevap vermeye gayret ettik, diğer tüm sorularınız için bizlere telefon ile ulaşabilir ve ayrıca e-mail ile de bilgi alabilirsiniz. Firma misyonumuz doğrultusunda müşterilerimizin satın alacağı hizmeti eksiksiz ve tam olarak anlatan ve sorumluluklarımızı bildiren yapımız sayesinde lashing hizmeti başlarken, ortasında veya sonunda müşterimize süprizler yaşatmadan eksiksiz olarak hizmetimizi tamamlar ve ticari iş birlikteliğimizi sürekli kılarız.

Online Firma Tanıtım Dosyamızı İnceleyin

Hizmetimiz özelinde açıklayamadığımız birçok hususu firma tanıtım dosyamızda da inceleyebilirsiniz. Denizcilik, Lojistik ve Depoculun kökenli firma yöneticileri ve ofis ekibimiz gene de sizler için bütün sorularınızı cevaplamak için hazır bekleyeceklerdir. Unutmayın ki ABK’da acemi ruhumuz ışığında sizlere her zaman sizlerden biri olarak cevaplar verirken saha da ki lashing işleriniz için ise profesyonel hizmet ilkesi ile kusursuzluğu sunmaktayız.

Müşteri memnuniyeti
Güveniniz ile güvenliği en üstte tutuyoruz.

Kargo güvenliği ( Lashing ) hizmeti için hizmeti satın alan ve hizmeti sunan arasındaki güven bağına inanıyoruz ve ticari bağımızı güven üzerine kuruyoruz.

Müşterilerimiz ile olan ticari münasebetlerimizi güven üzerine kurmaktayız. Sizleri emeği ile ihracata konu olan kargolarınızı güvenerek teslim ettiğiniz firmamız kargonun taşınması öncesinde ki sabitleme aşamasındaa güvenliği ( lashing ) sizlerden aldığı güven ile sağlamaktadır.